krycie wież kościelnych

Ostatnie zdjęcia z realizacji naszych prac

dach pokryty dachówka karpiówką dach pokryty dachówka karpiówką łuk ozdobny z łupka łuk ozdobny z łupka krycie dachówką krycie dachówką

Krycie łupkiem dachowym

Najlepszym materiałem jest materiał naturalny a krycie dachu łupkiem dachowym stanowi duże wyzwanie dla brygady dekarskiej. Łupek dachowy pozyskuje się z naturalnego kamienia,wycinanego ręcznie. Kolor każdego elementu jak i kształt nigdy nie są identyczne tak jak w przypadku np. dachówki cementowej natomiast łupek dachowy ułożony na dachu daje niesamowity, efekt, powala na kolana każdego ! Wszakże to sama, czysta natura. Naturalne pokrycie jest najlepsze pod każdym względem, przede wszystkim ekologicznym ale i estetycznym, jest trwałe. Niestety łupek dachowy nie należy do najtańszych pokryć dachowych aczkolwiek poleży na dachu nawet setki lat.

Wybierając tak drogie pokrycie należy szczególnie zwrócić uwagę na doświadczenie i umiejętności ekipy dekarskiej. Dekarze muszę być przeszkoleni w zakresie krycia dachów łupkiem naturalnym by nie zniszczyli materiału lub niewłaściwie go położyli. Nasza ekipa takowe szkolenia i doświadczenie posiada. Kryliśmy już niejeden dach, nawet zabytkowy obiekt. Wiemy jak układać łupek, aby był on pokryciem na długie lata i przez cały ten okres cieszył oko właścicieli, sąsiadów i innych zerkających w stronę dachu... Bo dach z  tym naturalnym pokryciem nie pozostaje nie zauważony, jest charakterystyczny i wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju.

Kształt płytek łupka dachowego może mieć różną postać:
- kwadrat,
- prostokąt
- łuska
Tworzyć można rożne kształty, układać różne wzory nie tylko na dachu budynku ale  i też na elewacji. Wówczas budynek uzyskuje nietuzinkowy, bogaty a jednocześnie bardzo naturalny efekt.

Krycie łupkiem dachowym to duże wezwanie. Nie boimy się go podjąć. Krycie dachu łupkiem ( ale i też innymi materiałami ) czynimy bardzo dokładnie, starannie, według projektu, wytycznych inwestora. Prace wykonujemy tak, aby było jak najmniej odpadu a odpad sprzątamy zostawiając miejsce budowy czyste.
Posiadamy odpowiedni sprzęt i narzędzia pomocne do krycia dachu łupkiem.

Potrafimy łupkiem pokryć każdy dach i wszystkie elementy na nim.
- dachy skośne,
- dachy rozłożyste,
- kryjemy wole oka, kukułki, wypusty, wykusze
- wieże i wieżyczki,
- masardy,
- kominy,
- elewacje
- wykonujemy obróbki

Jako, że jesteśmy profesjonalną firmą, zanim przystąpimy do prac przestawiamy ofertę na nasze usługi. Możemy klientowi również pomóc w zakupie materiału i wszystkich potrzebnych elementów do pokrycia dachu łupkiem. Po zaakceptowaniu warunków sporządzamy umowę,w której ustalamy terminy rozpoczęcia i ukończenia prac. Oczywiste jest, że poz zakończeniu wystawiona jest faktura vat

Każdy dach kryjemy starannie bo on jest naszą wizytówką i to na dach kierowane są pierwsze spojrzenia. Do krycia dachu łupkiem dachowym przykładamy się jeszcze bardziej bo jest to materiał iście królewski i każdy element musi wyglądać po królewsku !

Wszelie prawa zastrzeżone © 2024 dekarstwo-artystyczne.pl
Firma - Krycie Kościołów - Zdjęcia - Referencje - Pełna oferta - Kontakt