krycie wież kościelnych

Ostatnie zdjęcia z realizacji naszych prac

dach pokryty dachówka karpiówką dach pokryty dachówka karpiówką łuk ozdobny z łupka łuk ozdobny z łupka krycie dachówką krycie dachówką

Krycie kościołów

Kościół to wyjątkowy budynek pod kilkoma względami. Kościół to Dom Boży, Kościół to miejsce spotkania, Kościół to zabytek, Kościół to monument. Każdy Kościół jest zauważany nawet z daleka. Dach kościoła jest duży, wieża zazwyczaj wysoka. Krycie kościołów jest zatem zadaniem wysokiej wagi. Nie każda ekipa dekarska może się podjąć takiego trudnego zadania jak krycie wież kościelnych. Przede wszystkim, aby zabrać się za krycie wież kościelnych należy mieć odpowiedni sprzęt asekuracyjny,który jest w posiadaniu naszej ekipy. Wieże kościelne kryje się zazwyczaj blachą miedzianą. Miedź to materiał bardzo trwały ale w związku z tym, że krycie wież kościelnych z miedzi nie należy do łatwych ani tanich inwestycji, jest najlepszy i poleży na wieży kościelnej nawet setki lat. I dlatego też, firma kryjąca wieże kościelne musi być firmą dobrą z dużym doświadczeniem. Nasze firma takowe doświadczenie posiada. Posiadamy wiele referencji udokumentowanych zdjęciami. Wiemy jak dobrze i bezpiecznie pracować na wysokiej stromej wieży. Oprócz blachy miedzianej jako pokrycie wieży stosuje się tytan cynk. I również blacha tytan cynk niejednokrotnie była przez nas kładziona na wieże i kopuły kościelne.

Remont wieży kościelnej trzeba dokładnie przemyśleć pod kilkoma względami. Zazwyczaj wieże kościelne podlegają opiece konserwatora zabytków i nie można zmieniać konstrukcji - my trzymamy się wytycznych. Często jest też, że zastosowany kształt i rodzaj pokrycia musi być taki jak przed remontem. Dla nas również to nie problem. Materiał potrafimy przygotować tak jak był w oryginale, karo, łuska, blacha na rąbek. Kopuły wież kościelnych idealnie zaokrąglamy, dopasowujemy obróbki na wieży kościelnej by efekt końcowy i wizualny był bez zastrzeżeń. Wszakże, wieże widać z daleka i to ona jest niejako wskazówką, niczym strzałka na nawigacji, w którą stronę się udać.

Jako, że specjalizujemy się również w dekarstwie artystycznym remont wieży kościelnej nie jest dla nas wyzwaniem a pracą codzienną. Praca na wysokości nie stanowi dla nas trudności, wiemy jak bezpiecznie kryć, remontować i naprawiać najbardziej strzeliste wieże. Jak położyć blachę na okrągłej kopule, jak zamocować Krzyż. Posiadamy odpowiedni sprzęt dekarski do formowania blachy w karo, łuskę rąbek lub inny kształt. Każdy z pracowników jest wyposażony w sprzęt asekuracyjny. Posiadamy ubezpieczanie na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Odkryty dach zabezpieczamy przed opadami atmosferycznymi.

Oprócz wież kościelnych kryjemy dachy kościołów. Krycie dachu kościoła jest bardzo czasochłonne, wymaga sumienności i staranności. Pokrycie musi być ułożone równo na całej długości. Obróbki dachu kościoła muszą iść prosto,  podobnie jak orynnowanie kościoła. Przy dużej i skośnej powierzchni nie jest to łatwe ale i z tym doskonale sobie radzimy. Wiemy jak rozplanować prace by zrobić to dobrze i jak najszybciej. Posiadamy odpowiedni sprzęt by usunąć istniejące, stare pokrycie i wnieść nowe. Remont dachu kościoła może przebiegać wraz z remontem wieży kościelnej, może być z tego samego materiału ale równie często pokryciem dachu kościoła jest dachówka.

 

Dbamy o porządek podczas pracy nie tylko na dachu ale również na ziemi. Sprzątamy by nic nie zalegało na terenie przykościelnym. Zachowanie naszej ekipy podczas remontu dachu kościoła jest adekwatny do miejsca, szanujemy świętość i staramy się nie zakłócać porządku panującego na terenie kościoła. Na ukończenie remontu wieży i dachu kościoła często czeka niemalże cała parafia, gdyż jest to przedsięwzięcie wszystkich parafian. Liczymy się z tym i każdego traktujemy jako inwestora. Tym bardziej przykładamy się aby efekt końcowy zachwycał nie tylko Proboszcza ale wszystkich Parafian. Często kościół, zwłaszcza w małej miejscowości, jest wizytówka miasta, są zabytkami przepełnionymi historiami, są odniesieniem do wydarzeń, które miały miejsce w minionych latach. Budowa i remont kościoła kiedyś jak i dziś są wielkim wydarzeniem, w którym uczestniczą księża, parafianie i goście. Zbierane są pieniążki nawet przez długie lata. Z tą świadomością pracujemy przy kryciu, remoncie wież i dachów kościelnych, dlatego chcemy, aby efekt naszej pracy był doskonały wówczas dach kościoła staje się naszym małym arcydziełem, które będzie podziwiane przez wiele, wiele lat.

Wszelie prawa zastrzeżone © 2023 dekarstwo-artystyczne.pl
Firma - Krycie Kościołów - Zdjęcia - Referencje - Pełna oferta - Kontakt